-37 °C? Jak przeżyć gdy temperatura oscyluje wokół -26 °C. Rekordowe mrozy

W tym tygodniu jest ciepło (teraz na przykład -12), ale w poprzednim tygodniu nie było lekko. Temperatura w dzień oscylowała wokół -26 °C, a nocy jeszcze się obniżała i chociaż kupiłem sobie termiczne kalesony w promocji za 9,90 EUR i podróżowałem z szalikiem owiniętym na twarzy (tak, że widać tylko oczy) to i tak w czasie podróży dłuższej niż 10 minut rowerem palce u rąk i nóg miałem zamarznięte. Do tej pory myślałem jednak, że to tu normalne i trochę zimno ale ogólnie nic takiego, a tu jak gdyby nigdy nic znajduję następującą informację.

Silne mrozy, które zapanowały na przeważającej części Finlandii, doprowadziły do rekordowego zużycia energii elektrycznej i zakłóceń w kursowaniu pociągów. Opóźnienia wynoszą od 30 do 60 minut. Rano kraj pobił ubiegłoroczny rekord zużycia energii elektrycznej. W ostatnich dniach temperatura na przeważającym obszarze Finlandii zbliżyła się do rekordowo niskiego poziomu. Szczególnie zimno jest w centralnych regionach, gdzie temperatura nocą waha się od minus 30 do minus 37 stopni Celsjusza. Wczoraj w północno-wschodniej części kraju padł rekord – temperatura spadła do minus 39,9 stopnia Celsjusza. Meteorolodzy przewidują, że taka pogoda utrzyma się co najmniej do końca tygodnia.
(PAP 07.02.2007)

Akurat Joensuu jest w północno(trochę)-wschodniej (zdecydowanie) części.

No nieźle. Mieszkam sobie w czasie rekordowych mrozów w mroźnej Finlandii i jeszcze nie zamarzłem!

3 Responses to “-37 °C? Jak przeżyć gdy temperatura oscyluje wokół -26 °C. Rekordowe mrozy”

  1. Ogi pisze:

    no ja maszerowałem przy -32 najwięcej (jakieś 45 min) doskonale Cię rozumiem!

  2. Szymon pisze:

    W stolicy Peru temperatura ponizej 15 wszystkich przeraza. I tu nie chodzi o temperatury minusowe ;). Ostatnio jadlem z Peruwianczykami czekoladki z Polski, strasznie sie dziwili, ze przezyly -15 stopni i byla to dla nich wielka atrakcja :)

  3. Dominik pisze:

    U mnie dziś jest zero i czuję się jakby było lato. :)

Zostaw komentarz